Вхідна брама Єреванського кварталу – меморіал “БУДІВЕЛЬНИКАМ КВАРТАЛУ”

За задумом проектувальників, кожна республіка мала створити аутентичну вхідну браму до свого кварталу. Вірменія – єдина, яка виконала всі заплановані роботи в Славутичі та впоралась з цим завданням.

Авторами проєкту є скульптор А. Шагінян та архітектор С. Лазарян.

Брама має вигляд справжнього художнього творіння: вхідну восьмиметрову стелу увінчує стилізована скульптура орла із зображенням троянд на крилах – характерним символом стародавньої Вірменії.

Основну частину меморіалу займає стіна, що прикрашена фонтанами – джерелами у вигляді семи різних видів троянд, які символізують сім муз та запоруку невичерпної сили і натхнення.

Привертають увагу і наскрізь прорізаний отвір у вигляді християнського хреста – символ «вічності, віри, надії й любові» і різьблене барельєфне панно на анімалістичну тему – мотив «вічності, краси природи та вічного життя».

Крім цього, на стіні українською та вірменською мовами викарбовано імена архітекторів та будівельників кварталу зі словами Т.Г. Шевченка «Любітеся, брати мої, молю вас, благаю» (із поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим…»).

 

Дивитись на мапі
Єреванський квартал

Контакти

Адреса

Ваш відгук або повідомлення