Мандрівник кварталами

Мандрівник кварталами

Славутич – це місто, над створенням якого працювали новатори – архітектори-постмодерністи, творчість яких була позбавлена типового радянського стилю. Вони дедалі прагнули спиратися на досвід західних колег, але й не забували про надійні методи радянського будівництва.  Тому місто ніби балансує на межі сходу і заходу.

Головною особливістю Славутича є ансамбль з 10 кварталів над будівництвом яких працювало 8 республік СРСР: Литва, Латвія, Естонія, Росія, Азербайджан, Арменія, Грузія та Україна. Місто є своєрідною виставкою досягнень в житловій архітектурі того часу, що дає нам можливість споглядати досягнення радянських архітекторів в одному місці.

 

Київський квартал

Київський квартал є найбільшим, проектувався цілісно, з урахуванням особливостей вже наявного ландшафту. Має найбільшу внутрішньо – квартальну інфраструктуру. В оздоблені широко використана килимова плитка, що характерно для Київського регіону.

 

Талліннський квартал

Основа проекту – екологічність, за основу взято скандинавський досвід інтеграції житлової забудови в лісистий ландшафт. Єдиною прикрасою стриманої архітектури є каркас, виведений назовні, що створює просторову сітку на фасадах.

 

Ризький квартал

Ризький квартал будувався за кращими зразками тогочасних технологій. Архітектура вирізняється високими стандартами, тим не менш були збережені вікові традиції. Комплекс будівель витриманий у єдиній стилістиці, що втілився в простоті геометричних форм.

 

Вільнюський квартал

Вільнюський квартал є найбільш тихим і наближеним до лісового масиву. На відміну від невиразних багатоповерхових будинків, котеджна забудова виконана з притаманними для Литви національними особливостями житла.

 

Єреванський квартал

Архітектуру Вірменії вирізняє неповторна національна своєрідність, яка підкреслена завдяки «лоджіям-шашличним», різноманітності відтінків туфу в обробці будівель, дерев’яних віконниць-жалюзі на вікнах та загальноміськими мангалами.

 

Бакинський квартал

Бакинський квартал є унікальним прикладом південної мусульманської архітектури. Національний колорит підкреслений художніми об’єктами та традиційними орнаментами на спорудах.

 

Тбіліський квартал

Тбіліський квартал виглядає як курортне грузинське місто з продуманим ландшафтним дизайном. А деталі на стінах з отворами створюють образ середньовічних грузинських веж.

 

Московський квартал

Забудова кварталу є типово – радянською, такі будинки будувались по всьому СРСР в тому числі і в Прип’яті.

 

Невський (Ленінградський) та Бєлгородський квартали

Квартали виконані в єдиному стилістичному рішенні, створена спроба привнести елементи, що викликають асоціації з класицистичним Петербургом. По центру квартали об’єднані бульваром с декоративними басейнами, що символізують Петербурзькі канали.

Ваш відгук або повідомлення